Şoklanmış Pampas Otu


Saatin üstünde duran kurumuş çiçek ha düştü düşecek. Tik tik tak tik. Lulişka diyorum oraya bakma. Çürümekte olan her şey mideni bozar küçüğüm. Bizim midelerimiz alışkın buna. Sana yaş mama getirdim. Hadi kızım, güzel kedim, canımın içi uğraştırma beni. Yorgunum ve kuğulu parkın bütün avukatları arkamdan akıyor.

***

Bir hamam arıyorum arınmak için. Böyle derimi yüzecek bir sıcaklık, buharım Galata’dan görünsün ve bütün tellaklar göbek atarak bağırsınlar,

” Işıkları söndürün lan. Lambadaki gazyağını dökün. Ne kadar karınca varsa kentin kalbini işgal edecekler, ışıkları söndürün lan, yol verin buharlı bir gemi düdüğüne vira vira vira,mahkumun gözlerinden öperiz. Fit olup buharlaşmış bir hamam böceğinin ve karıncaların”

***

Yüzü olmayanları severim. Hepsi geyik kafasını hatırlatır bana. Chinaski diyorum ” sen de bir geyik kafalı olsaydın iyi olurdu.  Hoplayıp zıplardık, yüzlerin bir anlamı yok. Çok yüzler gördüm boru muşambası gibi nereye yamarsan orada dururlar. Zippooo çakmağım var. Tütün adamı öldürmez.  Maria’nın taşaklı radyosu öldürür. İyi düşün.

***

Chinaski yavaş yavaş buharlaşıyorum. Yaş mamayı da lulişka yedi. İstersen kuru mama yiyebilirsin. Tik tik tikla kapıyı meşk edeyim Karagümrüklü Safiye gibi. Onun gibi  yağmalanmadan ve yirmi tahtı  boğdurmadan bir padişah.

*Reklam

Şoklanmış Pampas Otu” için 14 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s